Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Samospráva
 
 

Liga proti reumatizmu Topoľčany

Liga proti reumatizmu je celoslovenská pacientská organizácia so sídlom v Piešťanoch. Pobočka v Topoľčanoch sa stretáva v  priestoroch Klubu dôchodcov II. v budove Zimného štadiónu v Topoľčanoch. Členmi ligy nie sú iba dôchodcovia. Zatiaľ máme 60 členov a náš klub sa postupne rozrastá. Naše dvere sú otvorené všetkým vekovým kategóriam.

Na pravidelných stretnutiach oboznamuje našich členov  s prácou Ligy proti reumatizmu na Slovensku, ale sprostredkuje i odborné rady – o možnostiach liečby, kompenzáciach pre reumatikov, zdravotníckych pomôckach, cvičeniach vhodných pri liečbe, i o liečebných pobytoch v kúpeloch, hlavne v Piešťanoch, ktoré sú na reumatologické ochorenia najvhodnejšie na Slovensku, i v špecializovanom Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch.

Organizujeme i ďalšie akcie -  chôdzu s paličkami NORDIC WALKING, beh (pre chorých chôdza) pri príležitosti dňa reumatikov, odborné prednášky lekárov špecialistov na tieto typy chorôb,  rekondičné pobyty v letných mesiacoch v kúpeloch v Malých Bieliciach, kde strávime doobedie kúpaním a potom sa na salaši Kostrín spoločne zabavíme.

Ak trpíte podobnými problémami, nielen reumatickými ale i ortopedickými a ďaľšími bolesťami kĺbov a kostí, radi Vás privítame v našej pobočke Ligy proti reumatizmu v Topoľčanoch, alebo sa môžete obrátiť priamo na centrálu v Piešťanoch prostredníctvom internetovej stránky www.mojareuma.sk. Vaše problémy nám nebudú ľahostajné. Bližšie informácie sa nachádzajú v prílohe nižšie.

Plán práce pobočky Ligy proti reumatizmu Topoľčany na rok 2018

  • Členovia pobočky Ligy proti reumatizmu sa zúčastnia na akcií "Deň zdravia" v Topoľčanoch.
  • Beh zdravia pri príležitosti Medzinárodného dňa reumatizmu.
  • Vzdelávanie členov pobočky LPRe Topoľčany sa uskutoční účasťou na odborných prednáškach týkajúcich sa reumatologických chorôb a celkového zdravia.
  • Rekondícia a kúpanie sa uskutoční 3-krát v priebehu 2. a 3. kvartálu. Miesto kúpania sa vyberie podľa finančných možností pobočky (Bielice, Bojnice).
  • Pochody s paličkami NORDIC WALKING po pamiatkach v okrese Topoľčany (Bojná...)
  • Pochod a opekačka v stredisku Margarétka Topoľčany.
  • Výbor LPRe pobočka Topoľčany nadviaže spoluprácu s pobočkou Partizánske.
  • Výbor LPRe pobočka Topoľčany bude úzko spolupracovať s Ligou proti reumatizmu na Slovensku so sídlom v Piešťanoch.

 
Plagat_2018.pdf(2.3 MB)Bližšie informácie


Úvodná stránka